Klub Mlodego Technika

Klub Młodego Technika

techniczne i informatyczne zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży; kursy i szkolenia dla dorosłych
Kędzierzyn-Koźle

O nas

Klub Młodego Technika działa od 2014 roku. Prowadzimy zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat, ale także kursy dla dorosłych oraz dla par rodzic-dziecko.

Podczas zajęć nie tylko skupiamy się na tematyce kursów, ale także wyjaśniamy fizyczne i matematyczne podstawy, w ten sposób prezentujemy naszym uczniom szerokie spojrzenie na omawiane tematy.

Nieustannie rozbudowujemy proponowaną tematykę zajęć oraz nasz park maszynowy. Dzięki temu jako pierwsi w mieście uruchomiliśmy zajęcia z druku 3D, gdzie każdy z uczestników pracuje przy własnym stanowisku wyposażonym w komputer i drukarkę 3D.

Mamy też duże poczucie humoru, dlatego naszym znakiem rozpoznawczym stała się żółta Multipla z rakietą w logo. To prawdopodobnie najbardziej charakterystyczny samochód w okolicy :)

Zajęcia

Wszystkie zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8-osobowych. Każdy uczestnik zajęć pracuje indywidualnie na własnym stanowisku. Łączenie w pary lub grupy stosujemy tylko w uzasadnionych przypadkach, np. w trakcie tworzenia wspólnych wieloosobowych projektów.

Większość zajęć odbywa się co 2 tygodnie i trwa 2 godziny zegarowe (ze względu na tematykę oraz ograniczenia technologiczne druku 3D zajęcia muszą się odbywać w dłuższych blokach). Zajęcia z Fabryki Robotów odbywają się w 10-godzinnym cyklu, nabór na Fabrykę Robotów prowadzimy w systemie ciągłym - do grupy można dołączyć w dowolnym momencie.

Podczas tworzenia grup staramy się dobierać uczestników tak, aby wiek w grupie był wyrównany.

Fabryka Robotów

preferowany wiek: 10-17 lat
zajęcia w cyklu, łącznie 10 godzin
koszt zajęć: 325zł (w tym materiały)
zajęcia dziecko+rodzic: 350zł/mc


Podczas zajęć budujemy chodzącego i tańczącego robota OTTO: drukujemy na drukarce 3D obudowę i elementy wyposażenia, budujemy układ elektroniczny sterujący robotem, uczymy się programować układy Arduino oraz wgrywamy oprogramowanie robota. Wszystkie stworzone roboty uczniowie zabierają ze sobą do domu. Do dyspozycji uczestników jest 8 komputerów oraz 8 drukarek 3D, na których drukujemy wszystkie niezbędne elementy robota.

Modelowanie i druk 3D

preferowany wiek: 7-9 (grupa młodsza) oraz 10-17 lat
2 razy po 2 godziny w miesiącu
koszt zajęć: 125zł/mc (w tym materiały)
zajęcia dziecko+rodzic: 175zł/mc


Podczas pracy poznajemy podstawy druku 3D, poznajemy właściwości materiałów i zasady obsługi drukarki, omawiamy najczęstsze problemy i sposoby ich rozwiązywania. Uczymy się projektować modele przy użyciu programów do edycji 3D oraz jeszcze w trakcie zajęć drukujemy je na drukarkach 3D. Do dyspozycji uczestników jest także profesjonalna przemysłowa drukarka 3D, na której można drukować bardziej zaawansowane i czasochłonne projekty.

Tworzenie gier

preferowany wiek: 7-9 (grupa młodsza) oraz 10-17 lat
2 razy po 2 godziny w miesiącu
koszt zajęć: 100zł/mc
zajęcia dziecko+rodzic: 150zł/mc


Na zajęciach poznajemy cały proces projektowania gier 2D i 3D. W trakcie pracy wykorzystujemy profesjonalny silnik do tworzenia gier Unity 3D, uczymy się pisać skrypty i oprogramowywać zdarzenia w grze. Ponadto poznajemy obsługę podstawowych programów graficznych przydatnych podczas tworzenia gier. Dzięki silnikowi Unity uczniowie mogą tworzyć gry na dowolną z popularnych platform, w tym Windows, Android itp.

Grafika komputerowa

preferowany wiek: 10-17 lat
2 razy po 2 godziny w miesiącu
koszt zajęć: 125zł/mc (w tym wydruki)


Korzystając z najnowszej wersji pakietu CorelDraw uczymy się przetwarzać zdjęcia, tworzyć fotomontaże i przygotowywać grafikę do zastosowań w Internecie. Ponadto poznajemy tajniki pracy przy DTP - komputerowo przygotowujemy materiały do druku w drukarniach. Uczestnicy zajęć mają okazję zaprojektować własne materiały drukowane (np. wizytówki, plakaty), które później drukujemy w prawdziwej drukarni.

Robotyka

preferowany wiek: 10-17 lat
2 razy po 2 godziny w miesiącu
koszt zajęć: 100zł/mc


Do dyspozycji uczestników zajęć oddajemy nasze autorskie roboty wyposażone w bardzo popularny i łatwy w rozbudowie mikrokontroler Arduino. Robota oprogramowujemy w języku bardzo przypominającym język C. Pozwala to w łatwy sposób poznać tajniki mikrokontrolera i swobodnie wydawać mu rozkazy. Poznanie platformy Arduino otwiera drogę do konstruowania skomplikowanych urządzeń wyposażonych we własną logikę, np. dronów, samojezdnych robotów itp.

Projektowanie stron WWW

preferowany wiek: 10-17 lat
2 razy po 2 godziny w miesiącu
koszt zajęć: 100zł/mc


Zajęcia poświęcone współcześnie stosowanym metodom tworzenia stron WWW. Celem zajęć jest przedstawienie procesu budowy strony internetowej. Rozpoczynamy od prostych elementów konstrukcji strony i ich oprawy graficznej, przechodzimy przez oskryptowanie strony za pomocą języka JavaScript i poznajemy elementy struktury strony. Efektem zajęć jest samodzielnie stworzona strona internetowa, którą zamieszczamy na prawdziwym serwerze i udostępniamy w Internecie.

Gdzie nas spotkasz

Publiczna Szkoła Podstawowa
nr 5
w Kędzierzynie-Koźlu


ul. Kościuszki 41
47-224 Kędzierzyn-Koźle
(Pogorzelec)

Publiczna Szkoła Podstawowa
nr 6
w Kędzierzynie-Koźlu


ul. Stalmacha 20
47-220 Kędzierzyn-Koźle
(os. NDM)

Publiczna Szkoła Podstawowa
nr 11
w Kędzierzynie-Koźlu


al. Partyzantów 30
47-224 Kędzierzyn-Koźle
(Pogorzelec)

Publiczna Szkoła Podstawowa
nr 12
w Kędzierzynie-Koźlu


ul. Piastowska 30
47-200 Kędzierzyn-Koźle
(Koźle)

Publiczna Szkoła Podstawowa
nr 15
w Kędzierzynie-Koźlu


ul. Karola Szymanowskiego 19
47-206 Kędzierzyn-Koźle
(Kłodnica)

Publiczna Szkoła Podstawowa
nr 16
w Kędzierzynie-Koźlu


ul. Sławięcicka 96
47-230 Kędzierzyn-Koźle
(Sławięcice)

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
w Kędzierzynie-Koźlu


ul. Mostowa 7
47-223 Kędzierzyn-Koźle
(Azoty)

Red Web Gliwice
Miejsce Nowej Kultury
w Gliwicach


ul. Cichociemnych 18
44-100 Gliwice

Twoja szkoła


Jeśli Twojej szkoły nie ma wśród wymienionych, a zależy Ci na naszych zajęciach - daj znać.
Postaramy się to załatwić!

Nabór

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza - skontaktujemy się najszybciej jak to będzie możliwe i ustalimy szczegóły. Prosimy o zaznaczenie preferowanych dni oraz godzin zajęć.

Istnieje możliwość zorganizowania zajęć w dowolnej szkole. Warunkiem jest zebranie co najmniej 6 osób zainteresowanych zajęciami. W takich przypadkach prosimy też o wskazanie proponowanego miejsca odbywania zajęć. My załatwimy formalności.


Twój e-mail*:

Twój nr telefonu*:

Wiek dziecka*:

Rodzaj zajęć*:


Preferowane miejsca*:
Mapa szkół w których KMT prowadzi nabór (zaznacz na niebiesko co najmniej jedną z poniższych opcji)


Preferowane terminy zajęć:
(zaznacz na niebiesko terminy pasujące, nie pasujące pozostaw nie zaznaczone)
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:00
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
Uwagi:

Zgoda na przetwarzanie danych*:
Administratorem danych osobowych jest Klub Młodego Technika, ul. Głowackiego 1, 47-220 Kędzierzyn-Koźle. Dane osobowe będą przetwarzane przez KMT wyłącznie w celu organizacji i przeprowadzenia naboru na zajęcia KMT. Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści jej danych oraz możliwość ich poprawiania oraz usunięcia.

* gwiazdką oznaczone są pola obowiązkowe

Kontakt

Klub Młodego Technika

ul. Głowackiego 1
47-220 Kędzierzyn-Koźle


Nabór, terminy, sprawy organizacyjne dotyczące zajęć:

tel. 721 033 811
e-mail: zajecia@klubtechnika.pl
www.klubtechnika.pl

facebook.com/klubtechnika

W sprawach biznesowych (współpraca, franczyza) prosimy o kontakt pod nr tel. 721 611 511.

Strona głównaOchrona prywatnościKontakt

© 2014-2019 Klub Młodego Technika